10 Kasım

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirerek önderlik ettiği bağımsızlık mücadelemizle ve elde ettiği eşsiz zaferlerle tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir. Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir komutan ve saygın bir lider yapan en kıymetli özelliği, milletine duyduğu sonsuz güveni ve inancıdır. Bu inançla bugün, büyük ve güçlü Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik iradesi daha çok güçlenen, her zamankinden daha fazla emniyetle ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içerisinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkartmaktı. Cumhuriyet’imizin kadim şehri Kilis’te, bu kutlu hedefe katkı vermeye inançla ve azimle her zaman devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günde, minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.