29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLİMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanı’nda  düzenlenen törene, Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, Kilis Valisi Tahir Şahin, AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, İl Jandarma Komutanı Halil Coşkun Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Ümit Çelik, vatandaşlar, öğrenciler, kurum ve STK temsilcileri katıldı.

Halk oyunları ekiplerinin muhteşem gösterisinin ardından Halk Eğitim Merkezi’nde görevli değerli öğretmenlerimiz tarafından unutulmaz bir konser gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı okunduktan sonra öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti, ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalar ve hediyeler verildi. Resmi geçit töreninde yürüyen askerler, vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Kilis Belediye Başkanı Yaptığı açıklamada “Cumhuriyet’imizin 100. yaşını şanla ve şerefle kutluyoruz. Büyük milletimize, milletimizin dostlarına ve Cumhuriyet’imizin ilham kaynağı olduğu mazlum halklara kutlu olsun” dedi.