KİLİS’TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A GÜÇLÜ DESTEK

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mart’ta almış oldukları kararla başlayan seçim sürecinin ilk turunu, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerle geride bırakmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın büyük bir katılım oranıyla adeta bir demokrasi şöleni içerisinde geçirmiş olduğumuz bu seçimde, Kilis olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza en yüksek oy oranı ile destek veren iller arasında bulunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye genelinde seçimlerin 2. Tura kalmasını, her zaman olduğu gibi milli iradeye saygıyla karşılıyoruz. Milletimizin almış olduğu karar, dün olduğu gibi bugün de başımız üstünedir.
Bugün burada Cumhur İttifakı olarak tüm vekillerimiz, başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve teşkilatlarımızla bulunmaktayız. Yaklaşık 2 ay gibi bir süreden beri sahada olan bizler, hemşerilerimizin tüm sıkıntı ve problemlerini yakinen biliyor ve çözüm üretme noktasında 14 Mayıs’tan itibaren yeniden çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu şehri kalkındırmak ve her geçen gün bir adım daha ileriye taşımak, bu şehrin yöneticileri olarak boynumuzun borcudur. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır elbette, ancak bu şehirde yaşayan her bir hemşerimiz şunu bilmelidir ki, Kilis’imizin yarını bugününden çok daha müreffeh olacaktır.
Tüm teşkilatlarımızla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turuna odaklanmış bulunuyoruz. Yıllar önce merhum Başbakan Adnan Menderes’in “Yeter! Söz Milletindir” sözüyle çıktığı yolda bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Yeter! Söz de, Karar da Milletindir” demiştir ve 21 yıldır milletimizden aldığı destekle; Türkiye’yi adeta şaha kaldırmış, Dünya üzerinde hatırı sayılır bir ülke haline getirmiştir. Sağlıktan eğitime, ekonomiden sanayiye, tarımdan hayvancılığa, teknolojiden yerli savunma sanayiye ve burada saymakla bitiremeyeceğim birçok alanda sağlamış olduğumuz kazanımlar, bugün bu seçimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Cumhur İttifakı’nın bileşenleri; Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Kilis’imizde %65.55 gibi rekor bir oyla verilen desteği çok daha yükseklere taşımayı hedefliyor, hemşerilerimizi mutlaka sandığa gitmeye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteğe davet ediyoruz.
Hepinizi saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.