Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı ve ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzuru içerisindeyiz. Tüm İslam Alemi’ni kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlarımız, insanlarımızın dargınlıklara son verdiği, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği ve ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.
Bireysel sevinçlerin toplumsal mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok paylaşmak ve daha çok kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.
Bizlere düşen görev; toplumun her kesimiyle bayramı gerçek manada değerlendirebilmek; bayramları hep birlikte sevinçte ve üzüntüde, varlıkta ve yoklukta, bir ve beraber olabilmenin erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyor, bu bayramın sağlıklı ve huzurlu yarınlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.