Jandarma Teşkilatı’mızın 183. Kuruluş Yıl Dönümünü

Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini mesai mefhumu gözetmeksizin; eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle koruyan ve görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatı’mızın 183. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Gücünü yasalardan ve desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız; aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmasının yanı sıra, dünya genelinde örnek bir teşkilat yapısına sahiptir. Asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, halk ile devlet arasında önemli bir köprü olan jandarma teşkilatımızın gösterdiği büyük fedakârlık ve ulaştığı başarılar her türlü takdirin üstündedir.
Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı’nın 183. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.