7 ARALIK KİLİS’İN KURTULUŞUNUN 100. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Törene Kilis  Belediye Başkanı Servet Ramazan, Kilis Valisi Recep Soytürk, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Salih Aru, Ak Parti Kilis İl Başkanı Murat Karataş ,AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile çok sayıda personel, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Şehitlik ziyaretiyle başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından şehitler için dualar edildi. etkinlik kapsamında temsili olarak şehre giren Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitleri Derneği üyelerini Adnan Menderes Bulvarı’nda çiçekle karşıladı.
Protokol üyeleri ve vatandaşlar, mehteran eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.
Sonrasında Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu tören çelenk merasiminin ardından günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan “Aziz şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünü kutluyor, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hayırla ve rahmetle yâd ediyorum. 7 Aralık Kilis’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü kutlu olsun” dedi.
Konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları gösterisi yapıldı, öğretmenlerin katılımıyla oluşturulan grubun konserinin ardından mehteran takımı konser verdi.
Tören, kurtuluş günü dolayısıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılar ödüllerinin verilmesi ve geçit töreniyle son buldu.

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female” buttontext=”Haber Metnini Dinle”]