AK PARTİ’NİN KURULUŞUNUN 20. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

Kurulduğu günden bugüne gücünü milletten alarak ülkemizi büyük bir başarı ile yöneten partimizin 20. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.

20 yıl önce milletin umudu olarak “artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” sloganıyla, istikrara ve huzura en çok ihtiyaç duyulan zamanda, bir Türkiye partisi olarak kurulan AK Parti, yıllar içerisinde Türk siyaset ve demokrasi tarihine damga vurmuştur. Bu süre zarfında her defasında milletinin teveccühüne mazhar olan partimiz, büyük hayallerin peşinden koşarak, çözülemez denilen her sorunu çözmüş, gerçekleştirilemez denilen her projeyi gerçekleştirmiştir.

Adaletin ve kalkınmanın her zaman tek hedef olduğu bu dönem, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizin ve milletimizin dünya sahnesine damga vurduğu, sağlıktan ulaşıma, teknolojiden bilime, tarımdan enerjiye, ekonomiden eğitime her alanda adeta devrim niteliğinde adımlar atılan bir dönem olmuştur.

Ülkemizin adeta çağ atladığı bu dönemlerde, maalesef ki devrim niteliğinde ki bu büyük başarıların yanı sıra, ülkemiz çeşitli darbe girişimlerine maruz kalmış, ekonomik yönden dış müdahalelerle dar boğaza sürüklenmek istenmiş, milletimizin iradesine gem vurulmak istenmiştir.  Her ne pahasına olursa olsun, millet iradesini her şeyin ve herkesin üzerinde gören, bu uğurda hayatını ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde, bu saldırılar bertaraf edilmiş, milletimiz kutlu yürüyüşüne devam etmiştir.

AK Parti bu millete hizmete kendini adamışların partisidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda her zaman olduğu gibi gelecekte de çalınmadık kapı, dokunmadık yürek bırakmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 20. Kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Millete hizmet yolunda samimiyet, tevazu ve gayretle çalışan liderimize Yüce Allah’tan kolaylık, can sağlığı ve uzun ömürler diliyorum. Ayrıca partimizde bugüne kadar görev yapmış olan tüm dava arkadaşlarımıza saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor, aramızdan ayrılmış olanları ise, rahmetle ve minnetle bir kez daha yâd ediyorum.

Servet RAMAZAN
Kilis Belediye Başkanı