KİLİS’TE, 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NDE ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Kilis’te, 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü’nde anma etkinliği düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, Kilis Valisi Recep Soytürk, Garnizon ve 1.Hudut Alay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Soner Oruçoğlu, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş, MHP İl Başkanı Mustafa Demir, daire amir ve müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programında; 15 Temmuz fotoğraf sergi gezisi sonrası tören alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Abdurrahman Şahin tarafından hatim duası yapıldı.15 Temmuz şiirlerinin okunmasının ardından 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü nedeniyle yarışmalarda dereceye giren öğrencilere  hediyeler verildi.
Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ülkemizi hegemonyası altına alamayan, her türlü baskıya ve oyuna rağmen, gelişimimizin ve kalkınmamızın önüne geçemeyen bazı şer odaklarının oyuncağı haline gelmiş bu zelil grup, kendilerini milletin iradesinin üzerinde görmüş, TBMM’yi bombalamış, Cumhurbaşkanı’mızın canına kast etmeye çalışmış, canice ve alçakça tankları milletimizin üzerlerine sürmüştü. O gün her şey planlıydı. Ancak unuttukları şey, Türk milletinin bin yıllık şanlı tarihinin gereği olarak, her türlü ideolojisiyle ve farklılıklarıyla, vatanımız söz konusuysa tek vücut halinde canı pahasına vatanını savunacağı gerçeğiydi. Milletimiz o gece hürriyetine sahip çıkarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkmış, tankların ve ağır silahların üzerine adeta şehadete koşarcasına yürümüş ve bir işgal teşebbüsünü tarihi bir zafere imza atarak hezimete uğratmıştır” dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki gençlik merkezi üyeleri 15 Temmuz anma etkinlikleri çerçevesinde dereceye girenler Kilis Valisi Recep Soytürk’e flama takdim ettiler. Kilis Halk Eğitim Merkezi Mehteran takımı gösterisiyle program sona erdi.