KİLİS BELEDİYESİ EKİPLERİ FAALİYETLERİ

Park Bahçe Müdürlüğü Ekipleri: Şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan park, yeşil alan, yürüyüş yolları ve refüjlerin bakım, onarım, çim ekme, sulama ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri: Şehrin muhtelif yerlerinde kaldırım, bordür tamiratı ve asfalt yama yapımı çalışmaları yaparak sorunları ortadan kaldırıyor. Kilis’in hak ettiği değeri layıkıyla görmesi için çalışıyoruz. Durmak Yok, Yola Devam

 Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri: Çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Unutmayalım en güzel temizlik kirletmemektir. Kilis’in hak ettiği değeri layıkıyla görmesi için çalışıyoruz.

Su İşleri Müdürlüğü Ekipleri: Mahallelerimizde ve şehrimizin muhtelif yerlerinde su arıza, bakım, onarım ve alt yapı çalışmalarımız devam ediyor.Kilis’in hak ettiği değeri layıkıyla görmesi için çalışıyoruz.


Zabıta Müdürlüğü Ekipleri: Şehrimizin muhtelif yerlerinde haftanın altı günü, farklı bir lokasyonda açılan semt pazarlarında düzenli olarak kontrollerimiz devam etmektedir bu kapsamda;
Ürünlerde etiket bulunup bulunmadığına,
Hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilip edilmediğine,
İşgal ve temizlik kurallarına riayet edilip edilmediğine dair denetlemeler yapılmakta ve uymayanlar hakkında idari işlemler uygulanmaktadır.
İlimiz Mercidabık Caddesi üzerinde orta refüjde görüntü kirliliği oluşturan ve araçların görüşünü engelleyen izinsiz reklam unsurları ilgililerine kaldırtılmış, kaldırmayanlar hakkında idari işlem yapılarak toplatılmıştır.
İlimiz Paşa Hamamı civarı işgal çalışmaları yapılmıştır.
Çevre kirliliği ve işgal çalışmalarımız devam etmekte olup tespiti halinde idari işlem yapılmaktadır.