Başkandan Mesaj

1241

Dünüm, bugünüm, yarınım Kilis… Sevdam, göz bebeğim, hayalim Kilis…

Kilis demek sevgi demek, aşk demek, hoşgörü demek, başarı demek, paylaşmak demektir.

Değerli Kilisli Hemşehrilerim;

31 Mart Yerel Seçimleri neticesinde Kilis Belediye Başkanı olarak şehrin emini olma görevini şahsıma tevdi eden tüm hemşehrilerime teşekkürü borç bilirim. Siz değerli hemşehrilerimiz, projelerimize, kardeşliğimize, gönül belediyeciliğimize “Evet”  dediğini tescilledi.

“Kilis Çok Güzel Olacak” diyerek çıktığımız bu kutlu yolda, Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Gönül Belediyeciliği anlayışı ile milletimize hizmetkâr olacağız. Kilis bir gönül şehridir, gönüllerin şehridir. Biz  “Her ne söylemişsem gönülden söylerim” diyen Hz. Mevlana’nın torunlarıyız. “Şehri imar ederken, nesli ihmal etmeyin” diyen Fatih Sultan Mehmed Han’ın torunlarıyız. Bu mücadelede Rabbim bizlere “Başkan” olarak Kilis’e hizmetkâr olmanın kapılarını açtı. Siz değerli hemşehrilerimiz de gönül kapılarınızı açtınız. Biz bunun kıymetini bilerek ve sorumluluğunu bir an olsun unutmadan sizlere hizmet edeceğiz.

Kilis’i seviyoruz…

Kilis’in havasını, suyunu, taşını, toprağını, insanını seviyoruz. Kilis’i istikrarın, refahın, kardeşliğin tavan yaptığı bir il haline getirecek, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Kilisli hemşehrilerimizi “Gönül Belediyeciliği” ile buluşturacak, herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışıyla “Kilis’in Başkanı” olacağız.

Hayalimizdeki Kilis için çıtayı öyle yükseğe koyduk ki; Allah’ın izniyle kendimizle yarışacağız. Kilis’te her vatandaşımıza dokunan, 7’den 70’e her bir hemşehrimizin faydalanacağı, Kilis’imizi marka bir il olmaya ulaştıracak projelerimiz hayata geçecek.

Siz değerli Kilisli hemşehrilerimize gönülden hizmet ederek, gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini Kilis’te sergileyeceğiz. Azim ve heyecanla yapacağımız tüm çalışmalarda Kilis’imiz için “benim şehrim” dedirtmeyi amaçlıyoruz.

Hepinizi en derin sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor, sizlerin mutlu ve umutla yaşadığı bir ili tesis etmek için Kilis’in hizmetinde olduğumuzu bilmenizi isterim. İlimize hizmet aşkıyla çıktığımız yolda sizlerden aldığımız emaneti gururla taşıyacağız.

Av. Mehmet Abdi BULUT
KİLİS BELEDİYE BAŞKANI