Site içi Arama 

 

 

 

BAŞKANDAN MESAJ

 

 

Kilis’te yaşamak… Ya da Kilis’i doyasıya yaşamak.

 

    Bir Belediye başkanının öncelikli görevi; hizmet sunduğu vatandaşının hayatını kolaylaştırıp, memnuniyetlerini ise sürekli kılmaktır. Bu davranış biçimi de; övünülecek bir başarı olmayıp, olması gereken bir görev anlayışıdır.

 

     Kilis’te yaşamanın; bir sıkıntıdan öte, keyifli bir ayrıcalık olması adına deneyimli ve becerikli insanlardan oluşan kadromuzla birlikte çağdaş ve sosyal belediyecilik anlayışını önce kendi içimizde benimseyerek, halkımıza da benimsetebilmek adına projeler başlattık.

 

     Başbakanımızın talimatı ile Kilis'in asfalt problemini bitireceğiz. İkincisi çok sayıda Suriyeli sığınmacının gelmesi ve alt yapı çalışmaları nedeniyle şu anda Kilis'te temizlik sorunu yaşanmakta bu konuda da hemen çalışmalara başladık. Kilisimizin asıl ihtiyaçlarından biri de yeşil alan biz yeşillendirme çalışmalarına başladık.

 

     Kilisin tarihini, mimarisini koruyarak halkın ifadesi ile havuşlu evler dediğimiz geleneksel evleri birer butik otel ve butik lokanta haline getireceğiz. Tarihi doku gün yüzüne çıkartılmış olacak. Kilis neden bir Mardin, Urfa, Antep olmasın. Çok da kolay bir şekilde Kilis’i butik bir şehir haline getireceğiz. Turizm şirketleri ile anlaşacağız 3 şehir gezdireceklerine 4 şehri gezdirecekler. Turistler gelip bu nostaljik havuşlu evlerde kalıp sabah açık havada kahvaltı yapacaklar, ardından tarihi yerleri gezip alış verişten sonra şehirden ayrılacaklar.

 

 

     Kentsel dönüşüme başlıyoruz. Kentsel dönüşüm dediğim zaman evlerin yıkılması akla gelmesin. Halkımız istediği takdirde kentsel dönüşüm olacak ayrıca halkımızın 50, 60 bin liralık evini alıp size 200- 250 liralık ev vereceğiz.

 

       G. Antep’te biriken sermaye yapılan duble yollar Kilis'e kaydı. Yine Polateli ilçemizde yeni kurulacak olan Türkiye'nin en büyük Tekstil OSB'si Kilis'te arsa ve arazi fiyatlarını müthiş arttırdı. Kilis tünel ve transit yollarla direk İskenderun limanına bağlanacak. 2.5 saatlik yol 1- 1,5 saate inecek. Kilis sanayi kenti ve kavşak noktası olacak

 

     Kilis'i marka şehir haline getiriyoruz. Bunun için marka bir ürüne ihtiyaç var. Bizim meşhur çekirdekli siyah üzümümüz var. Kan yapıcı kemik geliştirici bir üzüm. Son yıllarda yarış atları için tonlarca talep var. Kendi eşim 20 - 30 yıllık kronik kansızlık problemini siyah çekirdekli üzümle çözdü. Kansızlığa tek çözüm çekirdekli siyah üzüm. Beyaz şekere son; kara üzüme devam. Gelişme yaşında olanların özellikle bu üzümü tüketmesini istiyoruz. Belediyede çayın yanında çekirdekli siyah üzümü ikram ediyoruz. Tüm Türkiye ve hemşerilerimden bunu uygulamalarını rica ediyorum. Kara üzüm Kilis'in markası olacak; nasıl Malatya'nın kayısısı, Osmaniye'nin yerfıstığı, Antep'in fıstığı varsa bizim de kara üzümümüz var.

 

 

 
 

 Başkan

"Başkandan Mesaj"

 

 

 

 

Kilis Belediyesi

 


Meclis Üyeleri

Meclis Gündemi

Baskan Yardımcıları

Hizmet Birimleri

Meclis Kararları

Yönetim Şeması


İletisim

Hizmet Standartları

Etik Komisyonu

Müdürlükler

Faaliyet Raporu

Stratejik Plan

T.C. Kamu Denetçiligi Kurumu
 

İÇ KONTROL
 EYLEM PLANI
2017 - 2018